‘Daar links, daar links’ schreeuwt Marlies, mijn reisgenoot. ‘Daar zit er één!’ Snel draai ik me om. En ja, ze heeft gelijk! Het is even zoeken, hoor. Mijn daar zie ik dan mijn eerste koala in Australië. Cuteee.
Het is dus best wel moeilijk om een koala tegen te komen in Australië. Maar in het Yanchep National Park Australië, daar kan het! Het park ligt maar 42 kilometer van Perth af. Wij kwamen eraan voorbij toen we naar Perth reden vanuit Darwin (lees je hier). Het park staat bekend om zijn grotten, vegetatie én kolonies koala’s. En als je in Australië bent dan wil je natuurlijk wel op zijn minst één koala tegen komen!

Ahw, cute he! Kleine bolletjes. Wel een beetje saai trouwens, ze zaten allemaal sloom in bolletjes op takken.

Deze zijn trouwens gewoon wild. En worden eigenlijk juist van het gras afgejaagd door de parkwachters!
Naar Yanchep National Park Australië
Twee opties: 1. Tour vanuit je hostel in Perth; duur en van gids afhankelijk. 2. Met je eigen auto. Afhankelijk van waar je bent in Perth, rij je er in een minder dan een uur naar toe!
Kosten
Entree is 11 euro. Perth is de duurste stad van Australië. Verwacht minstens 30 euro voor een bed op een 12-pers dorm te betalen. (tip: wij sliepen in onze auto op een parkeerplaats in Fremantle & en toen we daar werden weg gestuurd, konden we bij een hostel op de oprit staat voor 10 euro per nacht)
Enige plek voor koala’s?
Nee, dit is niet de enige plek voor koala’s in Australië. Van wat ik heb horen zeggen, zitten ze vooral tussen Melbourne en Adelaide. Een studiegenoot vond ze regelmatig op haar campus bij de Great Ocean Road. In Adelaide zitten ze al in de buitenwijken. En je vindt ze ook in Zoo’s aan de Oost-kust. Dan zijn ze natuurlijk niet wild (wel kun je ze in je hand houden en een foto laten maken (vanaf $80)).
Conclusie
Leuke plek om de koala in het semi-wild te zien. Ze worden hier opgevangen en gevoederd. Dus helemaal wild zijn ze niet. Maar ze zitten wel in hun natuurlijke omgeving. En als je toch in Perth bent, waarom niet?!